/ / Lewis Hamilton: a világbajnok karrierje

Lewis Hamilton: karrier világbajnok

Lewis Hamilton - a híres brit versenyzőFormula 1. Most támogatja a Mercedes-csapatot, amellyel a pilóta szerződést írt alá 2013-ban. Lewis nem házas. A sajtóban Lewis Hamilton és Rihanna romantikus kapcsolatáról gyakran megjelennek pletykák, de a vezető maga ismételten kijelentette, hogy sokáig ismerte a híres énekest, és csak barátok.

Korai karrier

Lewis 1985-ben született. 11 éves korában megkezdte a kartingot, mint a legtöbb Formula 1 versenyző. 2001-ben részt vett a téli Formula Renault sorozatban. Hamilton négy futamot vezetett, és összesen ötödik helyet vett, anélkül, hogy egyetlen érmet nyert volna.

Lewis Hamilton és Rianna

Debut és bajnokság

2007-ben, az első futamban Hamiltonnyert a bronz. Mindenki megdöbbentette a brit debütált. De ez csak a kezdet volt. A Maláj Nagydíjon Lewis Hamilton lett a második, majd ezüstöt nyert Bahreinben, Spanyolországban és Monacóban. Az 1. Formula hatodik és hetedik szakasza az "arany" pilóta volt. Lewis először vetette fel a lábát a legmagasabb rangú Kanadában, másodszor pedig az Egyesült Államokban. Ezt követően Hamilton bronzot nyert Franciaországban és az Egyesült Királyságban. Ezután bukás volt - 9. hely az Európai Nagydíjban. A kudarc után Lewis Hamilton azonnal nyerhetett - a magyarországi nagydíjon a karrierjének harmadik aranyát hozta a pilóta.

Aztán három szakaszban a brit nem sikerültnyerni egyszer, csak a második helyen. Japánban Lewis Hamilton ismét nyert. A Kínában tartott 16. évad nagyszabású versenye katasztrófa volt a sportolóknak. A pilóta nem tudta befejezni a versenyt és jelentősen megnehezítette a labdarúgás elleni harcot. A szezon utolsó futamán az egyik fordulóban Hamilton autója megtorpant. Ennek eredményeként a hetedik helyen végzett, ami nem tette lehetővé, hogy a debütáló szezonban Forma 1-es bajnokává váljon.

Lewis Hamilton

De a brit bajnokságnak nem volt sokáig várnia. Már a következő szezonban képes volt megnyerni a Formula 1-et. A győzelem után Ausztráliában Lewis az 5. helyet szerezte Malajziában, Bahrein 13. helyén. Ezt követően visszatért a dobogóra. A 3., 2. és 1. helyeken a versenyzők Spanyolországban, Törökországban és Monacóban voltak. Miután a kanadai Grand Prix-i győztes és a 10. hely a franciaországi fogásokon, a Hamilton négy dobogós győzelmet tudott nyerni, amelyek közül 2 aranyozott, öt egymást követő versenyen. Legutóbbi győzelmét a bajnoki szezonban Lewis nyerte Kínában. 98 pont lehetővé tette a brit számára, hogy megnyerje az összes helyezést.

Második és harmadik bajnokság

A következő öt szezonban nincs lewis hamiltonfejlődött. A szezont háromszor negyedik és kétszer ötödször fejezte be. Mindössze 5 szezonban a pilóta 13 győzelmet tudott nyerni 2014-ben a Hamilton visszanyerte az 1-es bajnok címet.

Az ausztrál Grand Prix Lewis nem tudott elérnivége, de aztán 4 győzelmet szerzett a sorozathoz. A hatodik szakaszban, ami Monacóban történt, Hamilton volt a második. Kanadában ebben a szezonban nem tudta második alkalommal befejezni. A következő volt az osztrák Nagydíj, amelyben Lewis Hamilton megnyerte az ezüstérmet. A következő győzelmet Nagy-Britanniában nyerte, majd 3 harmadik helyet. Belgiumban a brit ismét elhagyta a pályát, de 7 lépés után sikerült megnyernie a 6 színpadot. 384 pontot tett a Hamilton a kettős Formula-1-bajnok.

Lewis Hamilton Grand Prix

Egy évvel később második alkalommal megnyerte a Formula 1-etegymás után, 10 győzelmet eredményezve. Két évszakban a brit csak egyszer nem lépett fel a dobogóra, ha nem veszi figyelembe a versenyt, amelyben nem fejezte be. A múlt szezonban a brit 10 színpadot nyert, és a második helyen állt. Ebben az évben, Lewis Hamilton a 4. helyen áll a 4. szakasz után.